Strona główna
Strona www.dragonforce.friko.pl jest formą przekazywanej wiedzy od fanów dla fanów DF. Jej pierwszym założycielem była Yenna Savil.
Obecnie opiekę nad nią sprawuje grupa składająca się z: Wilczus, Nietop, Orion, Estera, Ewa. Tworzymy stronę z miłości do zespołu i żadne z nas nie bierze za to pieniędzy.
ODNOŚNIKI
SAMUEL IAN TOTMAN
SOCIAL MEDIA

Demoniac

DragonHeart/Force

Sam

Herman

Vadim

Fred

Marc

Gee
Zaczynamy z serią przybliżającą postacie członków zespołu. Na pierwszy ogień idzie Ian Samuel "Sam" Totman! Enjoy ;)

Przyszły gitarzysta, songwriter, twórca większości materiału DragonForce, zarówno tekstów jak i muzyki przyszedł na świat 26 kwietnia 1979 w Londynie (w serwisach pogodowych nie odnotowano wtedy ani gromów z jasnego nieba ani śpiewu anielskich chórów :P )
Za młodu wyjechał do Nowej Zelandii, jednak w wieku 20 lat wrócił do Wielkiej Brytanii, jak sam twierdzi głównie z powodu wielu koncertów na które mógłby chodzić każdego tygodnia, czego brakowało mu po drugiej stronie globu. Od 9 roku życia brał formalne lekcje gitary klasycznej, nie żeby bardzo chciał – rodzice dali mu wybór, grasz na instrumencie albo uprawiasz sport. Na szczęście jest zbyt leniwy żeby biegać.

Pierwszy 'duży' zespół – Demoniac został przez niego założony w wieku 14 lat, Sam występował w nim pod pseudonimem scenicznym Heimdall, w '98 do zespołu dołączył Herman Li, wkrótce potem zespół się rozpadł, a na jego gruzach wkrótce zaczął nabierać kształtów DragonForce, reszta jest historią...

Za swoje największe inspiracje muzyczne uważa 'wyłącznie najbardziej wpadające w ucho zespoły metalowe na Ziemi' i muzykę z gier video z lat 80 i 90. Kto wie czy to nie drugie nawet bardziej, bo i nie znalazłem żadnego wywiadu w którym wymieniał by swoje ulubione kapele, ale ulubione gry i owszem. Szczególnie platformówki 2D. Od Spelunky po Donkey Konga, za swoją ulubioną uważa stareńkie 'Ghouls'n Ghosts'.

Ma na swoim koncie wiele nagród i nominacji branżowych, w tym za najlepszy riff, solo, zespół, koncert, a nawet nominację do nagrody Grammy w kategorii ''Best Metal Performance" za "Heroes Of Our Time" (statuetkę ostatecznie zdobyła wtedy Metallica z "My Apocalypse").

Aby uzyskać swoje potężne brzmienie używa gitar Ibanez STM i pickupów DiMarzio Evolutions i HLM. Z kolei wzmacniaczy i całej reszty sprzętu 'Cokolwiek Herman poleca'.

Orion

Tekst powstał w oparciu o poszukiwania przeglądarkowe, które można zweryfikować poprzez anglojęzyczne strony zajmujące się zbieraniem informacji na ten temat. W razie błędów, braków istotnych informacji, zaleca się napisanie meila na adres dragonforcepoland@gmail.com .
FANPAGE  FANPAGE

OUR GROUP ON FACEBOOK   GROUP

INSTAGRAM   INSTAGRAM