Strona główna
Strona www.dragonforce.friko.pl jest formą przekazywanej wiedzy od fanów dla fanów DF. Jej pierwszym założycielem była Yenna Savil.
Obecnie opiekę nad nią sprawuje grupa składająca się z: Wilczus, Nietop, Orion, Estera, Ewa. Tworzymy stronę z miłości do zespołu i żadne z nas nie bierze za to pieniędzy.
ODNOŚNIKI
DRAGONFORCE
SOCIAL MEDIA

Demoniac

DragonHeart/Force

Sam

Herman

Vadim

Fred

Marc

Gee
22.11.2000r - To pierwsze możliwe do odnalezienia archiwum niepozornej stronki www.dragon-heart.net. Jeśli udało Ci się odnaleźć wpis o Demoniac'u, to wiesz, że minął rok od wydania The Fire and the Wind, ale to nie jest aż tak ważne.
Z pierwszej biografii wyciągnąć można informacje takie jak powstanie demo, w którym zawierały się pierwotne wersje Valley of the Damned, Revelations, Starfire, Black Winter Night i Disciples of Babylon. Brzmi znajomo? Jedną z wyszukanych przeze mnie ciekawostek jest to, że ówczesną nazwę DF zaczerpnięto przez z fascynację DragonLord, których pierwszą formą było właśnie DragonHeart ("Confused, which Dragonheart is it? As some of you might know, there are more than 1 dragonheart in this world.[...]Eric Peterson of Testament's black metal project have changed their name from Dragonheart to Dragonlord!"). Kolejnymi pociesznymi informacjami są członkowie zespołu: Sam Totman, Herman Li, ZP Theart, Steve Scott, Steve Williams, Didier. Pierwszą trójkę chyba zna większość z osób, które postanowiły zatrzymać się na tej stronie. Warto nadmienić, że gośćmi współtworzącymi Valley byli: Clive Nolan na klawiszach i Peter Hunt przy perkusji, a praca powstawała w Thin Ice Studio. Składanie albumu w całość zajęło łącznie 7 dni wliczając poprawki wokalu, miksowanie i nagrywanie poszczególnych partii.

DragonHeart miało bardzo dobry kontakt z fanami, których praca w postaci Tabulatur, tekstów była udostępniana na oficjalnej stronie zespołu. DragonHeart wrzucili też do obiegu filmy z tworzenia albumu, jak i samą płytę razem z projektami grafik do samodzielnego wydruku.

17 listopada zmieniono basistę na Diccon'a Harper'a z powodu różnic w guście muzcznym. Zespół zaczął też koncertować, dumnie opisywał swoje show, którym towarzyszyło skandowanie i dobra zabawa z mieczami w rękach fanów. Rok później powstało forum dla fanów zespołu, na którym czynnie wypowiadał się między innymi Herman pod nickiem "SHRED". Na tymże forum można było nie tylko kontaktować się z fanami i zespołem, ale dostać też sporo pomocy z zakresu programowania, obsługi sprzętów elektronicznych. W tym samym czasie można było też nabyć prywatnego meila pod domeną strony zespołu z zapewnieniami prostego użycia i zachowania prywatności. W podobnym czasie zespół zaczął bawić się ogniem wykorzystując pirotechnikę podczas występów.

9sierpnia do składu dołączył 19 letni wówczas Vadim, którego zespół w biografii określił jako czarodzieja, który znudzony nauką gry na pianinie postanawia przestawić się na klawisze i wdrożyć w cięższe melodie. Własną muzykę zaczął tworzyć mając 12 lat. Poza klawiszami potrafił też ponoć dość sprawnie obsłużyć gitarę elektryczną.

W 2001 roku strona wraz z ze zmienionym logiem przeniosła się na domenę dragonforce.com gdzie zespół poinformował o wydaniu Valley of the damned w normalnej wersji.
FANPAGE  FANPAGE

OUR GROUP ON FACEBOOK   GROUP

INSTAGRAM   INSTAGRAM