Strona główna


Strona www.dragonforce.friko.pl jest formą przekazywanej wiedzy od fanów dla fanów DF. Jej pierwszym założycielem była Yenna Savil.
Obecnie opiekę nad nią sprawuje grupa składająca się z: Wilczus, Nietop, Orion, Estera, Ewa. Tworzymy stronę z miłości do zespołu i żadne z nas nie bierze za to pieniędzy.
ODNOŚNIKI
SOCIAL MEDIA

Demoniac

DragonHeart/Force

Sam

Herman

Vadim

Fred

Marc

Gee
Przeszukując czeluści internetu z hasłem "Dragonforce" możecie trafić na zespół Demoniac w ENCYCLOPEDIA METALLUM. Nie jest to ani żart, ani pomyłka. W 1993 roku Behemoth i Heimdall(obecnie:Sam) utworzyli projekt Demoniac, który po 6 latach ciężkich prób zaistnienia w Nowej Zelandii, przeniesienia do UK i pozbycia się nieszczęśliwych osób, rozwinął ponownie skrzydła pod opieką "Academy studio in England" wraz z producentem Mags (Paradise Lost, Cradle of Filth, My Dying Bride itp.)poprzez wydanie albumu The Fire and the Wind.

To właśnie przez Demoniac'a Shred(obecnie: Herman) w lipcu 1998 roku dołączył do Sam'a i wspólnie przeszli na... Zupełnie inny ciężar gry. O co chodzi? Otóż Demoniac miał parę swoich smaczków i mrocznych stron takich jak: ocenzurowanie okładki albumu z powodu pierwszoplanowej kopulacji Heimdalla z nieznajomą, banicja tego samego albumu w niemczech, poruszanie haseł rasistowskich, wulgarnych i antyreligijnych. Powracając do pozytywniejszych aspektów: według biografii Shred'a wynika iż wprowadził on sporo nowych pomysłów, a do projektu dołączył mając już ukryty w podziemiach zarodek DragonHeart.

Ze starych zapisków możemy wynależć informacje typu: "Heimdall uwielbiał upijać się tanim alkoholem... codziennie". Hasła te nie były bezpodstawne. Sam pewnego razu udzielił kilku swoich historii, w których przytoczył np. wylanie musztardy ze sceny na tłum podczas cudzego koncertu, kilkunastominutowy headbanging przed Blind Guardian, pijackie wygłupy przed kamerą MTV, czy porównywanie Jezusa do metala poprzez długie włosy, które zakończyło się pobudką na kacu i pamiątką w postaci krzyża na szyi. Oczywiście każdą z tych sytuacji poprzedzała czynność dostarczenia porządnej dawki promili do organizmu (oryginalny skan na samym dole strony).

Płyty grupy zdobywały dość dobre oceny jak na swój kontrowersyjny styl grania. Były porównywane między innymi do Helloween blackmetalowej sceny. W grudniu 2004 roku do zakładki "news" wrzucono wiadomość informującą o tym, że wiele osób interesowało sie dalszymi losami grupy. Dość zwięźle przedstawiono nowy zespół DragonForce pod rozwinięciem EXSTREME Power Metal z nowym perkusistą, Dave'm Mackintosh'em. Zasugerowano też fanom przesłuchanie Sonic Firestorm. Ostatnią informacją, jaką znajdziemy na stronie jest pozostawienie adresu na pastwę losu. Przez jakiś czas jeszcze funkcjonował pod opieką Demoniac'a, a po wyczerpaniu funduszy został przejęty przez właściciela domeny, który udostępnił ją ponownie (niestety) osobom niezwiązanym z zespołem, co pozwoliło na dość skuteczne ukrycie "mrocznych sekretów" smoków.

W momencie założenia strony (08.05.1999) tak oto przedstawiał się skład zespołu:
Behemoth - Wokal (Nowa Zelandia)
Heimdall - Gitara (Nowa Zelandia)
Herman 'Shred' Li - Gitara (Hong Kong)
Matej Setinc - Perkusja (Słowenia)
Diccon Harper - Gitara basowa (były głos w Destruction, pochodził z Afryki Południowej)

Jeśli zainteresowała Cię ta historia, polecam poszukać na YouTube filmów takich jak:
"DEMONIAC Daggers and Ice, real footage"
"Demoniac Burn The Witch (Live 1997)"
"DEMONIAC - Prepare for War (Full Album 1994)"

Tekst powstał w oparciu o skany, informacje i wpisy, które można odszukać na demoniac.com poprzez strony zajmujące się przeszukiwaniem archiwalnych zapisów domen. W razie błędów, braków istotnych informacji, zaleca się napisanie meila na adres dragonforcepoland@gmail.com .FANPAGE  FANPAGE

OUR GROUP ON FACEBOOK   GROUP

INSTAGRAM   INSTAGRAM